Класифікація конкурсних торгів

Конкурсна формат торгів, що проводяться через систему ПроЗорро є найбільш розповсюдженою. Основна характеристика подібних процедур – це надання широких прав для учасників. Це означає, що немає якихось серйозних обмежень, що стосуються переліку користувачів, які мають право на те, щоб стати претендентами на перемогу в таких торгах.

Будь-яка людина, що має зацікавленість в електронних торгах, має право на те, щоб подати свою заявку на участь. Багато залежить від того, про який саме лот йде мова і цей фактор серйозно впливає на шанси учасника.

Намагаючись отримати перемогу в торгах арештованим майном, учасникам рекомендується звертати увагу саме на свою репутацію. Замовник такої процедури робить акцент на тому, щоб переможець не мав в минулому проблем з законом, кредитами, арештами та іншими схожими факторами.

Повний список таких лотів можна знайти тут sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property. Українська енергетична біржа – це сервіс, що надає можливість шукати такі оголошення за допомогою фільтрів і навіть налаштувати інтернет-розсилку, чим самим зекономити багато власного часу.

  • Конкурсні торги – це процедура, яка не завжди проходить в єдиному визначеному форматі. Їх можна сміливо класифікувати, опираючись на декілька базових критеріїв, які будуть основними:
  • Формат доступу – торги можуть проходить в відкритій або ж закритій формі. В другому випадку, для доступу до участі в такій процедурі потрібно отримати відповідне запрошення від організатора. Проведення закритого формату можливе лише в тому випадку, якщо в законі прописані чіткі підстави для такої процедури;
  • Кількість етапів – конкурсні торги можуть проходити в форматі одного етапу або ж багатьох. В залежності від того, з скількох процедур складаються торги, учаснику може знадобитись більше або ж менше часу на те, щоб пройти весь цей шлях;
  • Критерії – учасник може зіштовхнутися з декількома простими вимогами або ж цілим переліком пунктів, дотримання яких буде обов’язковим для участі в торгах. Відповідно, конкурсні торги можна поділити на ті, де є один або ж багато різних критеріїв;
  • Додатковий етап – мова йде про проведення ще однієї процедури в вигляді перемовин. Часто, наявність цього пункту спостерігається в тих торгах, де акцент робиться на фінансову або ж  технічну складову, де потрібно підходити до вибору переможця максимально детально;
  • Наявність етапу попереднього відбору – це ще одна додаткова процедура, завдання якої полягає в тому, щоб швидко відсіяти учасників, опираючись на один або декілька критеріїв. 

Така класифікація не є чимось новим і занадто важким для користувача. Якщо ця тема для вас є цікавою, ви можете знайти вдосталь інформації, що дозволить більш досконало вивчити систему конкурсних торгів, що не буде зайвим надалі, коли ви забажаєте взяти участь в якійсь важкій процедурі.

Яке майно в ПроЗорро продається в найбільших обсягах

Порівнюючи ситуацію на електронних майданчиках з 2015-м роком, коли система ПроЗорро надавала можливість проводити лише тендерні закупівлі, наразі в учасників є дуже просто величезний вибір.

Сьогодні, на будь-якому акредитованому електронному майданчику можна знайти великий перелік напрямків в торгах.

Говорячи безпосередньо про типи майне, що реалізується в великих обсягах, то сюди можна віднести:

  • Техніку – це стосується як побутового обладнання, так і комп’ютерних приладів, що мають великий попит серед учасників електронних торгів;
  • Земельні ділянки – особливо це майно стало популярним, починаючи з 2021-го року, коли стартував відкритий ринок землі, що призвело до значного збільшення кількості оголошень;
  • Нерухомість – вважається одним з ключових напрямків в торгах і це стосується як комерційних так і житлових об’єктів;
  • Транспорт – відноситься до категорії, порівняно, недорогого майна і має великий попит серед учасників, що бажають зекономити на придбанні транспортного засобу.

Дуже серйозні перспективи демонструє деревина, меблі та будівельні матеріали, що також є цікавими видами майна, яке завжди має попит.

Хто може ознайомитися з результатами торгів 

Дехто вважає, що результати тендерів, аукціонів та звичайних електронних торгів є доступними лише для учасників, які брали в них участь.

Насправді, якщо процедура проводилась на електронних майданчиках, акредитованих в ПроЗорро, інформація про результати торгів публікується в системі ПроЗорро.

Більш того, для отримання доступу до цих даних, не потрібно навіть реєструватися на електронних майданчиках. Достатньо перейти на сайт ПроЗорро та скористатися розділом, де зберігається вся інформація про проведенні процедури.

Такий формат дає чітке розуміння учасникам, що всі процедури в рамках ПроЗорро, проходять без порушення діючих законів України.