Види державних закупівель – чому в них варто брати участь

В 2015-му році, коли була створена система ПроЗорро, основна мета даного проекту полягала в тому, щоб мінімізувати корупційні фактори в сфері державних закупівель. На перших етапах дана система працювала виключно з державними та комунальними установами, що дозволяло взяти під контроль проведення будь-яких закупівель, незалежно від їх вартості та обсягів.

Вже через декілька років в системі ПроЗорро з’явилась можливість брати участь не лише в державних закупівлях, але й інших процедурах. До їх числа можна віднести аукціони з реалізації необробленої деревини. Ви можете ознайомитися з такими лотами більш детально, якщо перейдете на сайт https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/prodam-dub-kruglyak-na-elektronnyh-auktsionah-na-ploshadke-tb-ue.

Як взяти участь в державних закупівлях

Це одне з основних питань, з яким доводиться зіштовхнутись всім користувачам, які раніше не брали участь в торгах.

Розрізняють декілька основних кроків, через які доводиться пройти кожному користувачеві, це:

  1. Придбання електронного цифрового підпису;
  2. Реєстрація на порталі державних послуг;
  3. Реєстрація на порталі з державних закупівель;
  4. Пошук акредитованого електронного майданчика;
  5. Ознайомлення зі всіма вимогами до учасників та своєчасне подання заявки на участь в торгах.

Важливо зазначити, що такі закупівлі напряму залежать відразу від декількох законів. Мова йде про регулювання закупівель організаціями державного значення, куди можна віднести навчальні заклади, лікарні, дитячі садки, школа й тому подібні об’єкти.

Окрім цього, є ще один закон, в якому регламентують умови проведення закупівель компаніями, які частково можуть використовувати не лише державні кошти, але й власні фінанси.

Що потрібно знати про види державних закупівель

Всі державні закупівлі, які ви можете знайти на акредитованих електронних майданчиках, можна сміливо поділити на дві категорії, а саме:

  • Відкриті – це ті, в яких може взяти участь будь-хто. Це може бути як фізична так і юридична особа, що відповідає всім критеріям та вимогам, що прописані в самому оголошені;
  • Закриті – в таких закупівлях можуть взяти участь лише ті компанії, які отримали відповідне запрошення від організатора торгів.

У випадку з закритими державними закупівлями, організатор тендеру повинен мати серйозні підстави для того, щоб проводити подібну процедуру саме в закритому форматі. У випадку, якщо немає чіткого пояснення, для чого це потрібно, то такі дії забороняються і можуть привести до не зовсім приємних наслідків.

Що стосується відкритих закупівель, то вони можуть бути конкурентними та неконкурентними. Друга категорія частіше використовується у тих випадках, коли мова йде про надання разової послуги.

У випадку з конкурентними закупівлями, вони можуть проводитися в різних форматах і виглядають вони наступним чином:

  1. Конкурс з обмеженою участю;
  2. Відкриті та закриті конкурси, що складаються з двох основних етапів;
  3. Запит котирувань та пропозицій від користувачів;
  4. Звичайні відкриті та закриті конкурси;
  5. Відкриті та закриті аукціони в електронному вигляді.

В залежності від того, хто є організатором закупівлі, якою є мета, скільки фінансів буде використано й інших факторів, формат самої процедури може досить серйозно відрізнятись.

Що варто знати про закупівлю електроенергії в ПроЗорро

Починаючи з 2019-го року, закупівля електроенергії в ПроЗорро стала досить перспективним та прогресуючим напрямком в торгах.

Більш за все, це відноситься до компаній, фабрик та інших підприємств, які можуть бути зацікавлені в отриманні недорого електроенергії.

Формат закупівель в системі ПроЗорро – це один з варіантів, як саме можна зекономити на придбанні електричної енергії. 

Варто зазначити, що в якості постачальника цієї самої енергії можуть виступати не лише енергетичні установи, але й звичайні фізичні особи й інші компанії, які мають надлишок цього ресурсу та зацікавлені в його реалізації та отриманні прибутку.

Що стосується контролю, то система ПроЗорро тут виконує ті ж самі дії і залишається основним контролюючим органом, що не дозволяє проведення ніяких махінацій та незрозумілих схем між компаніями, що можуть бути в цьому зацікавлені.

Досягається все це завдяки конкурентному ринку та рівним умовам, що мають всі користувачі. Відправляючи заявку на участь в торгах з реалізації електроенергії, учасники знаходяться у рівних умовах і шанси на перемогу в торгах будуть залежати від запропонованої ними пропозиції.

Енергетичні біржа – це один з тих сервісів, що дасть вам можливість більш точно ознайомитись з тим, як проводяться подібні торги та як правильно брати в них участь й проконсультуватись з операторами з приводу інших питань.