Умови участі в електронних тендерах та особливості їх проведення

Електронний тендер може бути відкритим та закритим. Приймати участь в ньому можуть фізичні особи, підприємства та приватні підприємці. Для того, щоб стати учасником електронних торгів, необхідно відповідати вимогам їх організатора. Це стосується тендерів на закупівлю сировини, товарів чи послуг.

Вимоги до учасників тендерів можуть бути головними та додатковими. Основні вимоги призначені визначити надійність учасника тендеру. Якщо тендер характеризується специфічними особливостями об’єкту, то можуть висуватися додаткові вимоги до учасників. Це необхідно для того, щоб замовник міг уникнути ризику зриву угоди.Для того щоб прийняти участь в електронних торгах учасник повинен мати електронний підпис.

Також учасник при подачі заявки повинен сплатити гарантійний внесок. Якщо він не стане переможцем конкурсу, то гарантійний внесок буде повернений. Якщо ж учасник переможе, то отримає відповідне повідомлення. В такому разі гарантійний внесок повернений не буде, а переможцю потрібно буде в установлений строк оплатити залишок вартості товару чи послуги.

Послуги, які можуть отримати користувачі електронного торгівельного майданчику:

·        доступ до всієї бази даних аукціонів, що є активними на даний час;

·        професійну консультаційну допомогу від менеджерів майданчику;

·        зручний пошук необхідного аукціону за допомогою спеціального фільтру;

·        незалежну експертну грошову оцінку майна;

·        продаж майна банкрутів, майна банків та об’єктів малої приватизації;

·        продаж арештованого майна;

·        реалізація майнових прав, тощо.

Торги ведуться в Інтернеті, тому спостерігати за їх ходом можна в режимі реального часу. Інформація щодо лотів та зроблених ставок також оновляється відразу, тому на сайті торгівельного майданчика буде завжди знаходитися актуальна інформація.

Отримати доступ до участі в торгах може кожен бажаючий, якщо він відповідає умовам аукціону та може сплатити відповідний гарантійний внесок. За ходом торгів можуть спостерігати контролюючі органи та представники засобів масової інформації, завдяки чому забезпечується їх прозорість. Отримати більше інформації стосовно електронних торгів в Україні можна за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-zhitomiri-na-prozorrosale/.

Електронні торги – це вигідний спосіб швидко продати будь-яке майно або придбати необхідний об’єкт, не виходячи з дому. Вони проводяться на електронному майданчику, який дає можливість продавцям та покупцям, а також замовникам та виконавцям знайти один одного.