Вибір пиломатеріалу для будівництва — відповідальний крок. Саме від правильно обраних пиломатеріалів багато в чому буде залежати кінцевий результат ваших будівельних робіт. Щоб не допустити помилок у виборі матеріалу потрібно знати кілька тонкощів. Дивіться на сайті sale.uub.com.ua.
Обрізний пиломатеріал є виробом з деревини з прямокутним перетином. Іноді допускається обзол. Величина обзола строго визначається відповідними вимогами до пиломатериалам.
Часом у обрізної дошки або бруса бувають погано обпиляні краю. Одна з причин — звичайна економія деревообробних підприємств. Вони прагнуть з меншого обсягу деревини зробити велику кількість продукції. Варто при покупці звернути на якість країв вироби.
Є спеціальні стандарти для обрізних пиломатеріалів. Пиломатеріали підрозділяються на сорти. На цей підрозділ впливає кількість, колір і розмір сучків, їх відстань один від одного. Наприклад, несуча здатність обрізного бруса не залежить від його зовнішнього вигляду, а ось сучки можуть знизити цю здатність. До всього, сучок може розсохтися і випасти, залишивши замість себе дірку (іноді навіть наскрізну).
Недостатня міцність
Ця вада пиломатеріалів може проявлятися відразу після монтажу, коли вже неможливо провести їх заміну. Тому вкрай важливо вчасно отбраковать неякісний матеріал. Найбільш часта причина зниження міцності пиломатеріалів — це потрапляння вологи в матеріал при його зберіганні або транспортуванні. Також нерідкі випадки порушення технологічного процесу сушіння.
Неточні розміри
При покупці варто звернути увагу на розміри обрізних пиломатеріалів. Іноді неточне налаштоване обладнання може привести до досить великого розкиду розмірів. Це стосується і товщини, і довжини. Також зміни розмірів можливо в період усушки. Таке мінливість в розмірах створить непотрібні зазори. Гірше того, коли балки і крокви виявляються коротше, ніж це потрібно.
Точно визначитеся з класами пиломатеріалів і виберете самий підходящий для вас (якість і ціна). Іноді легше змінити тип деревини, ніж знайти висококласну обраного вами типу.
Кілька простих порад щодо вибору якісних пиломатеріалів
Перше, на що слід звертати увагу, це на розміри розпилювання. Вирушаючи за пиломатеріалом, візьміть з собою рулетку. Пиломатеріал по ГОСТу має строгі розміри, відхилення допускається в 1—2 міліметра. Так що якщо ви бачите партію, в якій пиломатеріал відрізняється від норм і різниться між собою за розміром, краще її не брати, це може порушити геометрію майбутньої споруди. Переходите за посиланням https://sale.uub.com.ua/filter/write—off—resources—of—the—government—reserve
Важливий показник, від якого залежить надійність майбутнього будинку — це сортність. Візуально відрізнити сортність ви навряд чи зможете. Ось тут нам і допоможуть сертифікати на партію, в яких вказана сортність. Без їх наявності від покупки деревини краще утриматися. Також нижче міцність у молодої деревини. Відмінною рисою неміцною деревини є наявність сучків темного кольору. Такі сучки можуть випадати.