Аукціони з малої приватизації користуються особливою популярністю, так як з їх допомогою велика кількість підприємців та фізичних осіб змогли стати законними власниками майна, що раніше знаходилося у власності держави. Державні об’єкти нерухомості, земельні ділянки та інші види майна продаються для того, щоб наповнити скарбницю регіонів та надати можливість представникам бізнесу розвивати його. Реалізація держмайна здійснюється виключно через систему онлайн торгів Прозорро.Продажі.
Що таке мала приватизація
Для того щоб об’єкт міг відноситися до категорії малої приватизації, його вартість повинна бути не більше 250 мільйонів гривень. В якості продавців такого майна можуть виступати державні підприємства, органи місцевого самоврядування, а також ФДМ України. Придбати таке майно може будь-хто: приватна особа чи підприємство. Ознайомитися з тим, яке майно на даний час доступне в категорії малої приватизації, можна на сайті sale.uub.com.ua.
Що може виступати об’єктом малої приватизації
До таких об’єктів відносяться такі види державного майна:
- нерухомість (житлова, комерційна, промислова);
- об’єкти незавершеного будівництва (недобудови);
- земельні ділянки;
- транспортні засоби;
- об’єкти соціально-культурного призначення (наприклад, бібліотеки чи кінотеатри);
- промислове обладнання;
- акції державних підприємств або цілі підприємства (ті, що були зупинені, або ті, що працюють и зараз);
- техніка спеціального призначення;
- сільськогосподарська техніка та інше.
Головна умова для малої приватизації – це вартість об’єкта до 250 мільйонів гривень.
Як придбати майно
Для приватизації майна на зараз не обов’язково кудись їхати. Досить пройти просту процедуру через Інтернет. Для початку треба обрати електронну торгівельну платформу, яка буде акредитована в Прозорро.Продажі. Після реєстрації на ній можна знайти потрібний об’єкт та подати заявку на участь в аукціоні щодо його продажу. Також потрібно буде сплатити гарантійний та реєстраційний внески. Під час аукціону треба робити свої ставки на протязі усіх трьох його етапів. Переможе той, хто запропонує найвищу ціну. Почитати більше про етапи та особливості малої приватизації в Україні можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/privatization.
Якщо потрібного об’єкту поки що в системі немає, користувач торгівельного майданчику може оформити розсилку, за допомогою якої він буде отримувати інформацію про усі нові лоти, які можуть його зацікавити. Також з пошуком необхідного об’єкту для приватизації можуть допомогти працівники електронної торгівельної платформи.
Система Прозорро.Продажі – це зручний та ефективний інструмент для взаємодії продавців (державних підприємств та комунальних закладів) з покупцями (представниками бізнесу та звичайними громадянами). При чому ця взаємодія здійснюється відкрито, чесно та прозоро, без будь-яких корупційних схем чи домовленостей. Завдяки цьому держава отримує прибуток від продажу неліквідного майна, а представники бізнесу отримують можливість придбати цікавий об’єкт по ринковій ціні без корупції.